Chania

To se děje v těle, pokud jíte cibuli a med po dobu sedmi dnů!

Kombinace cibule a medu má při konzumaci nalačno mnoho zdravotních výhod. Co se stane s vaším tělem, když jíte cibuli a med?
Nemusí to být poprvé, co slyšíte o cibuli s medem. Již víme, že cibule je považována za jednu z nejzdravějších potravin, ale v kombinaci s přírodním včelím medem se její účinek ještě více zesiluje. Podle odborníků má kombinace cibule a medu, konzumovaná na lačný žaludek po dobu 7 dnů, ohromující účinek na zdraví.
Cibule s medem: jaké jsou výhody konzumace cibule?
Vitamíny A, B1, B2, C, fosfor, síra, draslík, jód, vápník, křemík. Řekli bychom, že všechny tyto látky jsou součástí doplňku drogerie superfood. Ve skutečnosti jsou součástí obyčejné rostliny, kterou najdeme v hojnosti. Mluvíme o známé cibuli. A všechny tyto vitamíny a minerály nejsou jedinými složkami této zázračné rostliny.

Cibule také obsahuje allicin, látku se silným antibiotickým účinkem. Jeho účinky lze pozorovat při nachlazení a chřipce, stejně jako při rekonvalescenci.
Jeho vlastnosti tím nekončí! Cibule je jedním z nejúčinnějších protirakovinných léků. Ukázalo se, že výskyt rakoviny plic klesá u těch, kteří jedí cibuli, což eliminuje některé negativní účinky kouření. Takže tady je další důvod, proč jíst cibuli s medem.
Cibule také zabraňuje krevním sraženinám a trombóze tepen, pomáhá zvyšovat chuť k jídlu a snižovat krevní tlak.
Zde je tedy několik dobrých důvodů, proč tuto mimořádně chutnou rostlinu zařadit do naší každodenní stravy!

Jaké jsou výhody konzumace přírodního včelího medu?
Při pasterizaci, tedy tepelném zpracování při vysokém žáru, ztrácí včelí med všechny léčivé vlastnosti, kterými je tak proslulý. Enzymy jsou zničeny a výsledkem je tekutý sirup, který již nemá nutriční hodnotu.
Takže musíte být velmi opatrní s výběrem, protože med je velmi snadno falešný.
Přírodní včelí med je důležitým zdrojem antioxidantů, stejně jako enzymů a minerálů, jako je železo, zinek, draslík, vápník, fosfor, hořčík a selen. Včelí med také nemá nedostatek vitamínů, protože je bohatý na vitamín B6, thiamin, riboflavin a kyselinu nikotinovou. Včelí med také pomáhá snižovat špatný cholesterol.

Jak připravit směs cibule a medu?
Vyberete si buď celou cibuli, namočenou v medu,nebo nakrájenou!
Směs je vyrobena ze 3-4 plátků cibule, která je smíchána se sklenicí medu a vše je ponecháno několik dní v chladničce nebo při pokojové teplotě, aby se namočilo. Získáme tak směs, kterou lze každé ráno konzumovat na lačný žaludek lžičkou.
Allicin v cibuli je snadněji stravitelný, když je konzumován nalačno, takže ráno je nejlepší čas na konzumaci směsi.

Pokud se rozhodnete rozdrtit plátek cibule, je důležité ji nechat 5 minut při pokojové teplotě, protože to aktivuje enzymy, které z ní dělají superpotravinu. Poté jej smíchejte s trochou medu a spolkněte bez žvýkání. Můžete vypít sklenici vody, abyste směs snáze spolkli.
Proč stojí za to jíst cibuli s medem po dobu 7 dnů?
Cibule v kombinaci s medem je považována za Ajurvédský lék známý svými účinky na tělo. Podle studie citované americkou Národní lékařskou knihovnou v National Institutes of Health se stane následující, pokud budete jíst cibuli s medem:

1. Má ochranný účinek na srdce, snižuje hladinu škodlivého cholesterolu a krevního tlaku.
2. Je užitečné pro lidi, kteří podstoupili chemoterapii, pomáhá detoxikovat tělo.
3. Má antimikrobiální a antifungální účinky.
4. Posiluje imunitní systém a chrání před nachlazením.
5. Zmírňuje bolest způsobenou osteoartrózou.
6. Má protirakovinový účinek.